Nauczyciele

Pani Julita

Pani Julita jest nauczycielką grupy Krasnoludki. Pochodzi z okolic Warszawy i mieszka w Charlotte od 2019 roku. Pracowała w przedszkolu w Polsce jako asystent nauczyciela oraz ma doświadczenie pracy z dziećmi jako niania. Julita jest mamą chłopca i uwielbia pracę z dziećmi szczególnie przekazywanie wiedzy o Polsce i języka polskiego w sposób ciekawy oraz przez zabawę i muzykę. Jej pasje to podróże, zwierzęta i muzyka.

Pani Aleksandra

Pani Aleksandra jest nauczycielką tańca ludowego w Polskiej Szkole. Pochodzi z Zamościa. Od ósmego roku życia do klasy maturalnej tańczyła i śpiewała w ludowym Zespole Pieśni i Tańca Zamojszczyzna. Wraz z zespołem prezentowali polskie tańce i pieśni ludowe na wielu międzynarodowych festiwalach w kraju i za granicą. Mieli zaszczyt zaśpiewać w Rzymie papieżowi Janowi Pawłowi II na prywatnej audiencji. W ciągu roku na koncertach przedstawiali słowiańskie zwyczaje ludowe jak noc Kupały z puszczaniem wianków i skokami przez ogień czy chodzenie z gaikiem i kogucikiem by przywitać wiosnę. Pani Ola jest bardzo szczęśliwa, że może się podzielić swoją wiedzą i miłością do bogatego Polskiego folkloru z młodszym pokoleniem. W czasie prywatnym wyplata makramy, szydełkuje, chodzi na koncerty heavy metalowe i rockowe i czyta książki science fiction, fantasy, historyczne i psychologiczne.

Pani Ania

Pani Ania jest nauczycielka grupy Syreny. Ukończyła Uniwersytet Śląski z tytułem magistra edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej i od szesnastu lat z pasja edukuje polskie i amerykańskie dzieci. Jest certyfikowanym terapeutą behawioralnym (ABA) i uczy w przedszkolu. W 2021 roku wraz z mężem i córkami przeprowadziła się z Bronx, NY do Charlotte. W wolnych chwilach lubi gotować, uprawiać jogę oraz podróżować z rodziną.

Pani Martyna

Pani Martyna jest nauczycielką grupy Smoki. Pochodzi z Poznania, ale wychowała się w Niemczech. Ukończyła szkołę aktorską i studia językoznawcze na Uniwersytecie w Kolonii. Jest także utalentowanym muzykiem. Ma doświadczenie jako nauczyciel muzyki dzieci przedszkolnych i uczyła pierwszoklasistów po niemiecku w “Language Immersion School” w Charlotte. Stosuje również swoje umiejętności muzyczne i aktorskie jako animatorka (księżniczka) na przyjęciach dla dzieci! Martina jest mamą trójki małych dzieci i spędza wolny czas grając na instrumentach, uprawiając jogę i sport. Uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu i podróżować.

Pani Edyta

Pani Edyta jest nauczycielką grupy Bociany. Urodziła się w Polsce i emigrowała do Stanów po pierwszej klasie liceum. Po ukończeniu nauki na Fordham University w Nowym Jorku, pracowała w branży finansowej jako księgowa i rewident księgowy przez 15 lat. Podczas pracy często prowadziła szkolenia i odkryła, że ​​ma talent do nauczania. Edyta przeprowadziła się do Charlotte z New Jersey w maju 2022 roku razem z rodzina. Jest mamą trzech chłopców. Lubi prace plastyczne i prowadzi swój biznes na Etsy gdzie oferuje produkty z polskimi motywami.

Pani Julia

Pani Julia jest nauczycielką grupy Orły oraz prowadzi lekcje języka polskiego dla dorosłych. Pochodzi z Gostynia. Po ukończeniu szkoły średniej wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i ukończyła Coastal Carolina University z tytułem licencjata z socjologii oraz University of North Carolina - Charlotte z tytułem magistra w nauczaniu języka angielskiego jako drugiego. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka ESL w systemie szkół publicznych oraz jako instruktor ESL dla dorosłych w Central Piedmont Community College. Obecnie jest Dyrektorem ds. Edukacji w organizacji niedochodowej w Charlotte. W wolnym czasie uwielbia zwiedzać nowe kawiarnie, ćwiczyć i rozmawiać z rodziną w Polsce.