Wielkanoc w Polskiej Szkole

Chcielibyśmy się z Wami podzielić radością i świetnym nastrojem, który towarzyszył nam podczas sobotnich zajęć w naszej szkole!
Uczniowie przenieśli się w pełen świątecznego uroku świąt Wielkanocny! W ubiegłym tygodniu, dzieci zgłębiały tajniki tej wyjątkowej okazji – od znaczenia Wielkiej Nocy, przez tradycje Wielkiego Piątku, aż po zabawę podczas Lanego Poniedziałku.
Nasi nauczyciele rozmawiali z dziećmi o tym, co powinno znaleźć się w tradycyjnym polskim koszyczku wielkanocnym, czyli w Święconce. Rozważano symboliczne znaczenie każdego z produktów, omawiano różnice między pisanymi, kraszankami i skrobankami, a potem dzieci własnoręcznie ozdabiały jajka staropolskimi metodami, ale również na inne sposoby, by nastepnie móc zabrać je do swoich domów.
Naszemu szkolnemu PTO dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach do dekoracji wielkanocnych jajek we wszystkich klasach.
Życzymy wszystkim naszym uczniom i ich Rodzinom zdrowych, spokojnych i pełnych nadziei Świąt Wielkanocnych, wiosennego optymizmu oraz mnóstwa uśmiechu i radości w gronie najbliższych!

We would like to share with you the joy that accompanied us during Saturday classes at our school! Last week, the children explored the topic of Easter – from the meaning of the holiday, through the traditions of Good Friday, to the fun during Śmingus Dyngus. Our teachers talked about what should be included in the traditional Polish Easter basket – Święconka. The symbolic meaning of each product was considered, the differences between different methods of decorating pisanki. Our students decorated eggs themselves using old Polish methods, but also in other ways, so that they could then take them to their homes. We would like to thank our school PTO for their help in the preparations. We wish all our students and their families a healthy, peaceful and joyful Easter, and special moments with their loved ones!